Internetová stránka WWW.LARENS.INFO používa súbory cookies na poskytovanie služieb, personalizovaných reklám a analýzu návštevnosti. Viac informácií.

 


 

 

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 19,75 EUR
skladom
naša cena 25,00 EUR
skladom
naša cena 54,75 EUR
skladom

TOVAR V AKCII

naša cena 39,75 EUR
skladom
naša cena 17,49 EUR
skladom
naša cena 14,49 EUR
skladom

KOLAGÉN LARENS - LIFTING BEZ SKALPELA

Biologicky aktívny kolagén s transdermálnymi účinkami :

vyhladzuje vrásky, jazvy a strie, spevňuje pokožku, lieči akné aj alergie, hojí rany, regeneruje vlasy a nechty.

Kolagén je dnes veľmi skloňované slovo, najmä v kozmetike a v medicíne.

Slovo kolagén pochádza z gréckeho jazyka : colla - lepidlo a genno - rodiť. „Lepidlorodný" - táto definícia charakterizuje v plnej miere funkciu kolagénu. Je to bielkovina, ktorá „lepí", čiže „spája" bunkové prvky, formuje z nich tkanivá i orgány. Vyskytuje sa vo všetkých orgánoch, slúži ako látka spájajúca bunky. Kolagén je najdôležitejšou bielkovinou v organizme,  pretože tvorí 30 % celkovej hmoty ľudských bielkovín a 70% hmoty bielkovín kože. V ľudskom organizme sa nachádzajú bielkovinové reťazce DNA v ľavotočivej forme. To znamená, že sa dokáže plnohodnotne naviazať na hlbšie štruktúry bunky tela iba látka v prirodzenej ľavotočivej forme. Výnimočnou vlastnosťou prírodného kolagénu je ľavotočivá helíza - špecifická molekulárna štruktúra významnej časti molekuly, ktorú tvoria tri špirálovité polypeptídové reťazce. Kolagén ako bielkovina s veľkými molekulami nepreniká hlboko do kože. Na jej povrchu sa vytvára film, ktorý sťažuje vyparovanie vody, čo spôsobuje jej lepšiu hydratáciu. Jeho rozbité molekuly, skladajúce sa z polypeptidových reťazcov a aminokyselín môžu preniknúť hlboko do kože, kde sa stávajú stavebným materiálom prirodzeného kolagénu. Dodatočne tekutina používaná pri extrakcii povzbudzuje prirodzeným spôsobom jeho syntézu v koži.

Kozmetické koncerny vo svojich výrobkoch kolagén tepelne upravujú,  aby sa dosiahla ich trvanlivosť.

V takto opracovanom kolagéne extrakciou za tepla sa mení štruktúra bielkovín a aminokyselín na pravotočivú. Ako príklad uvediem  vaječný bielok v surovom vajci a v uvarenom. A to je kameň úrazu:  takéto peptidy a aminokyseliny sa nevedia plnohodnotne naviazať na štruktúry kože, takže majú len obmedzený povrchový účinok, ale hlbšie štruktúry kože nezasiahnu.  Preto nedokážu plnohodnotne regenerovať kožu. Neverte reklamám na výrobky, ktoré obsahujú kolagén, že sú zázračné. Najpodobnejšiu štruktúru ľudskému kolagénu má kolagén z ryby :  kapor strieborný.

Vedcom v Poľsku sa po 14ročnom výskume podarilo prísť na metódu ako zachovať prirodzenú, ľavotočivú štruktúru bielkovín a aminokyselín, tvoriacich molekulu kolagénu. Začali ho extrahovať špeciálnou metódou za studena z ryby. Vedecké výskumy potvrdili, že táto ryba z čeľade kaprovitých obsahuje mimoriadne hodnotný kolagén, ako aj rad polypeptídov a aminokyselín, ktoré zvyšujú jeho účinok v kozmetike. Kapor strieborný má mimoriadny význam pre zdravie, pretože sa živí výlučne riasami. Olej z neho vyrábaný má priaznivé účinky na kardiovaskulárny systém. Kože z kapra strieborného, ktoré sa využívajú pri výrobe, pochádzajú z veľkých ekologických chovov. Chovajú sa na mäso a z koží sa vyrába náš kolagén. Ryby žijú v rôznorodých podmienkach: teploty, hĺbky a tlaku. Kolagén získavaný z ich kože je charakteristický výnimočnou „odolnosťou" - chemickou i fyzikálnou.

Doteraz bol vo svetovej kozmetike používaný najmä hovädzí kolagén. Ale z dôvodu epidémie BSM (choroby šialených kráv) je tento kolagén systematicky odstraňovaný z predaja. Taktiež  boli  naň zaznamenané aj alergické reakcie.

Úspešne sa ho podarilo nahradiť výťažkom získavaným z rýb. Výsledky výskumu ukázali, že kolagén z ryby má lepšie kozmetické účinky ako hovädzí kolagén. Je to spojené s inou, veľmi citlivou extrakciou kolagénu, ktorý zachováva svoju štruktúru trojitej závitnice. Spolu s kolagénom sa nachádzajú aj polypeptídy a aminokyseliny -  získavané v technologických procesoch, zvyšujú  kvalitu  samotného kolagénu. Vďaka svojej štruktúre tento kolagén sa výborne vstrebáva, na rozdiel od hovädzieho kolagénu, ktorého schopnosť vstrebania je ohraničená. Preto najmä hovädzí kolagén bol používaný vo forme kozmetických kúr injekčne. Bola to nákladná forma, často spôsobovala nežiaduce zápalové stavy a mohla byť vykonávaná iba lekármi v odborných ordinačných miestnostiach. Vďaka objaveniu kolagénu získavaného z rýb sú preto  bolestivé a problematické ošetrenia už minulosťou. Prišiel čas kolagénu v géle.

Za účelom zaručiť čo najlepšiu kvalitu výrobkov z tohto prirodzeného kolagénu bola uskutočnená rada testov v Dermatologickej klinike Lekárskej fakulty v Gdansku, ktorá skúmala dráždiace a alergické vlastnosti kozmetických prípravkov. Preukázalo sa, že prípravky sú hypoalergické, to znamená, že nevyvolávajú alergiu,ani podráždeniepokožky. Bolo tiež vykonané aplikačné vyhodnotenie, ktoré dokázalo, že gél má hydratačnéprotivráskové vlastnosti. Pod vplyvom jeho používania sa koža vyhladzuje, zlepšuje sa jej napätie a hydratácia, pokožka sa stáva jemnejšia a pružnejšia. Výskum potvrdil, že takéto výsledky dosahujú užívatelia bez ohľadu na druh pleti.