Internetová stránka WWW.LARENS.INFO používa súbory cookies na poskytovanie služieb, personalizovaných reklám a analýzu návštevnosti. Viac informácií.

 


 

 

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 19,75 EUR
skladom
naša cena 96,00 EUR
skladom
naša cena 96,00 EUR
skladom

TOVAR V AKCII

naša cena 49,99 EUR
skladom
naša cena 39,75 EUR
skladom
naša cena 14,49 EUR
skladom

24. 04. 2017

Príbeh s rybou v pozadí alebo v čom spočíva sila najúčinnejších anti-aging prípravkov vo svete

Vraj ryby nemajú hlas, ale určite majú čo povedať na tému regenerácie a omladzovania pokožky. Príbeh kolagén má svoj začiatok v exotických vodách, ktoré skúmal mladý vedec Andrzej Frydrychowski. Pozorovanie zranených rýb, ktorým sa napriek podmienkam priaznivým pre rozvoj patogénnych baktérií, zázračne navráti zdravie, zrodí v jeho hlave domnienky, že

sa v rybej koži nachádzajú látky, ktoré intenzívne urýchľujú proces regenerácie.

Po rokoch toto tvrdenie dokázali vedci z Gdanska – pri príležitosti hľadania lieku na rakovinu objavili metódu získavania kolagénu z koží rýb. Túto látku rýchlo „podchytil” kozmetický priemysel a vyhlásil ju za míľnik v boji za mladistvosť pokožky, pretože doteraz žiadny kozmetický prípravok nedával takéto veľkolepé protivráskové efekty. Počas ďalších výskumov kolagén neprestával prekvapovať: ukázal sa byť geniálnym prostriedkom na popáleniny, jazvy, kožné problémy a… bolesti kĺbov.

Také široké spektrum účinkov povzbudilo Frydrychowského k ďalším analýzam látok odvodených z rýb. Stále zostala nevyriešená dôležitá otázka:

molekuly kolagénu sú príliš veľké, aby prenikli do najhlbších vrstiev kože, ale napriek tomu účinkujú. Ako?

Ukázalo sa, že na povrchu kože vplyvom tepla sa kolagén rozkladá na menšie molekuly – aminokyseliny a peptidy a že sú to práve ony, ktoré vďaka svojím vlastnostiam prenášajú vzácne látky do hĺbky kože.

Ďalším krokom bolo vyvinúť metódu rozbitia rybieho kolagénu na peptidy. Jej autorom je už spomínaný, teraz svetovo uznávaný vedec s titulom profesora Andrzej Frydrychowski. Ním vytvorený Biopeptide Complex obsiahnutý v prípravkoch Larens sa ukázal byť najúčinnejšou látkou proti starnutiu vo svete, vďaka ktorej slogan „Revolúcia bez skalpela” ani trochu nezveličuje jej účinky. Stimulácia tvorby kolagénu v koži potvrdená výskumom dosiahla bezprecedentnú úroveň. Metóda Frydrychowskieho zahŕňala tiež spôsob desaťnásobnej koncentrácie peptidov. To bol začiatok myšlienky vytvorenia rady výživových doplnkov Nutrivi založených na prírodných zložkách.

Týmto spôsobom mohli byť využité prospešné účinky rybích peptidov nielen pre krásu a zdravie pokožky, ale aj pre obnovu rovnováhy celého tela.

Začali prichádzať mnohé hlásenia o účinnosti prípravkov v regenerácii kĺbov, regulácii imunitného systému, zlepšení celkového stavu organizmu, táto problematika zaujala športovcov, fyzioterapeutov, ktorí si po krátkom čase nevedeli predstaviť svoju prácu bez použitia napr. peptidových drinkov. Efekt vyše dekády práce s prof. Andrzejem Frydrychowskym predstavuje zdroj našej pýchy, pretože ako jediní vo svete sme držiteľmi patentu na získavanie biologicky aktívneho kolagénu a rybích peptidov z koží vybraných druhov rýb.

Ako účinkujú peptidy?