Internetová stránka WWW.LARENS.INFO používa súbory cookies na poskytovanie služieb, personalizovaných reklám a analýzu návštevnosti. Viac informácií.

 


 

 

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 54,75 EUR
skladom
naša cena 49,75 EUR
skladom
naša cena 96,00 EUR
skladom

TOVAR V AKCII

naša cena 42,49 EUR
skladom
naša cena 97,58 EUR
skladom
naša cena 11,25 EUR
skladom

22. 02. 2017

Larens kyselina hyalurónová – hydratácia pre mladosť pokožky

Veľa sa hovorí o tom, že zdravá, pekná, mladá pokožka je hydratovaná pokožka. Nedostatočná úroveň hydratácie má za následok stratu pevnosti a pružnosti, vznik vrások, oslabenie jednotnej štruktúry a farebného tónu pleti. Oplatí sa postarať o obnovu hydratácie pokožky, najmä teraz, keď pociťuje teplotné rozdiely, ktoré musí znášať. Ako sa účinne postarať o hydratáciu pokožky? Využívajúc látky vytvorené tak, aby zaistili ideálnu úroveň vlhkosti. Pri tom sú vytvorené prírodou.


Kyselina hyalurónová – účinne a bezpečne

Kyselina hyalurónová (Hyaluronic acid – HA) nepochybne robí v kozmetológii kariéru ako skvelý zvlhčovač. Nie náhodou: nielen, že dokonale plní svoju úlohu ale ešte, ako látka, ktorú ľudské telo dobre pozná je absolútne bezpečná a veľmi dobre znášaná.


Čo je kyselina hyalurónová?

Z chemického hľadiska kyselina hyalurónová je polysacharid prirodzene sa vyskytujúci v tele, o. i. v zamši. Je to jeden z glykozaminoglykanov, ktoré plnia úlohu tmelu, cementu vypĺňajúceho medzibunkové priestory. Spolu s vláknami kolagénu a elastínu predstavuje podperu štruktúr kože. Žiaľ, vekom sa jej množstvo znižuje (približne po 40 roku života je jej už o polovicu menej), prejavom čoho je, stručne povedané, starnutie pokožky. Jej vlastnosti spočívajú v spájaní vláken kolagénu a elastínu a mimoriadnej schopnosti viazať molekuly vody. Molekuly kyseliny hyalurónovej dokážu ako hubka viazať značne znásobený počet molekúl vody (1 molekula HA dokáže viazať približne 250 molekúl vody).

Ich účinok proti starnutiu spočíva aj v mobilizácii pokožky k tvorbe vlastnej kyseliny hyalurónovej, spomaleniu rozkladu vláken kolagénu a v antioxidačnej aktivite. Táto látka sa tiež vyznačuje zmierňujúcim, regeneračným účinkom a stimuláciou tvorby nových kožných buniek. Aký význam to má pre pokožku? Predovšetkým kľúčovú hydratáciu a hneď za ňou pružnosť, pevnosť a hladký, mladistvý povrch.


ÚLOHA KYSELINY HYALURÓNOVEJ V POKOŽKE:

  • intenzívne hydratuje

  • dodáva pokožke pevnosť a hladkosť

  • má protivráskový účinok (napučí a vyplňuje vrásky, čiary a ryhy)

  • vytvára vhodné prostredie pre reakcie vznikajúce v pokožke, vrátane procesu syntézy kolagénu a elastínu

  • má antioxidačné účinky, bojuje proti voľným radikálom

  • reguluje delenie a bunkovú obnovu v pokožke

  • má intenzívne protizápalové a hojivé účinky, používa sa pri liečbe kože poškodenej napr. v dôsledku popálenia

  • pripravuje kožu na prenikanie a pôsobenie iných kozmetických aktívnych zložiek do jej hĺbky

  • zlepšuje stav vlasov a pokožky


Kyselina hyalurónová v kozmetických prípravkoch

Kyselina hyalurónová, ktorá sa bežne používa ako nástroj pri invazívnych procedúrach proti starnutiu, vyplňujúcich vrásky a ryhy a tiež upravujúcich tvar pier alebo nosa, sa výborne osvedčila ako aktívna zložka kozmetických prípravkov na každodenné použitie. Dôležité je, aby sa v nich vyskytovala v dvoch podobách: vysoko- a nízkomolekulárnej. Vysokomolekulárna HA nemá šancu preniknúť do hlbších vrstiev kože, ale aj na jej povrchu sa pre ňu nájde úloha. Zachytáva vlhkosť z okolitého prostredia a vytvára bariéru zabraňujúcu transdermálnej strate vody a vysušovaniu pokožky, ktorá si vďaka tomu uchováva hladký, pružný povrch. Nízkomolekulárna kyselina hyalurónová účinkuje v hlbších vrstvách kože. Viaže vlhkosť a nasiakne ako hubka, ktorá utesňuje medzibunkové priestory a vyrovnáva neželané „záhyby“ na pokožke.


Prípravok s kyselinou hyalurónovou môže predstavovať samostatnú  starostlivosť, ale môže byť tiež jedným z prvkov oveľa zložitejšej procedúry

Aplikovaná pred krémom v podobe séra bude účinkovať ako expresný lifting – vypínajúci, vyhladzujúci, zlepšujúci farebný tón pleti. Výborne pripraví pokožku na vstrebanie aktívnych zložiek krému. Prípravky s kyselinou hyalurónovou sa oplatí používať najmä v zime, keď studený vzduch vonku, ktorý sa strieda so suchým vykurovaným vzduchom v miestnostiach, mimoriadne drasticky zbavuje našu pokožku vlhkosti. Aplikácia séra s HA na noc ako ultrahydratačnej masky prináša úľavu presušenej pokožke, hydratuje ju, zmierni podráždenie, vyhladí nerovnosti.


Čo je potrebné urobiť, aby Hyaluron Serum účinkovalo ešte efektívnejšie?

Hygroskopická povaha kyseliny hyalurónovej vyhľadáva vlhkosť, aby ju viazala a následne ako nasiaknutá hubka vyplnila štruktúry kože. Pre najlepšie hydratačné a omladzujúce efekty aplikujte prípravok na vlhkú pokožku, najlepšie ošetrenú hydrolátom (rastlinnou vodou) s bohatým zložením. Poznáte niečo, čo je viac naplnené aktívnymi zložkami, ako je peptidové sérum?

kolagen krem

Pozrite sa na bezprostredné účinky z použitia týchto dvoch prípravkov (aplikácia na ľavú ruku):

Kolagen a kyselina hyaluronova larens

Hyaluron Serum značky Larens je prípravok s vysokou koncentráciou kyseliny hyalurónovej (vysoko- a nízkomolekulárnej). Produkt s ľahkou, krémovo-gélovou konzistenciou je obohatený aktívnymi zložkami, ako sú: komplex peptidov rybieho kolagénu, retinol, vitamín E, alantoín, vitamín C, kolagén, skvalén. Sérum má hydratačný účinok, viaže vodu v pokožke vyplňujúc vrásky, vyhladzujúc jej štruktúru, vyživujúc a zvyšujúc úroveň jej pevnosti.